Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

Vlaky do Norimberku budou od prosince 2012 zrušeny

Podle informací uveřejněných na stránkách České televize bude od prosince 2012 ukončen provoz přímých vlaků z Prahy přes Plzeň do Norimberka. Důvodem je především nekonkurenceschopná jízdní doba vlaků, která je ve srovnání s autobusy využívajícími hotovou dálnici mezi Prahou a Norimberkem, o 70 minut delší.

Přímé spojení mezi Prahou a Norimberkem budou nadále zajišťovat již jen expresní autobusy Deutsche Bahn, které ovšem nezastavují v Plzni. Plzeň tak přijde o přímé spojení s Norimberkem. Česká televize připomíná, že toto spojení existovalo prakticky od nepaměti a zůstalo zachováno i v dobách komunistického režimu, kdy byl Západní expres jediným přímým spojením do tehdejšího západního Německa.

Dosavadní dva denní rychlíky z Prahy do Norimberka budou od prosince přesměrovány do Mnichova. Po tomto spojení je podle představitelů železnic větší poptávka a ani jízdní doba vlaku není ve srovnání s jízdou autobusem o tolik delší.

Znovu se tak ukazuje nutnost investic do zásadní rekonstrukce tratě mezi Prahou a Schwandorfem, o které se hovoří již bezmála dvacet let, na kterou byla zpracována již celá řada studií a která má podporu Bavorska, bavorských regionů i Plzeňského kraje. Dosud se však nezačalo ani s přípravami této stavby.

Více informací ke spojení Mnichov- Praha (Donau- Moldau Bahn) je k dispozici zde: http://www.regensburg.de/sixcms/media.php/121/cz_machbarkeitsstudie_donau_moldau_bahn.pdf

Autor: Datum poslední editace: 7.4.2017

Další články

3.12.2021

V Německu i v současnosti převažuje nájemní bydlení nad vlastnickým

Více než polovina Němců bydlí v současnosti v nájmu. Německo je tak zemí s nejnižším podílem vlastnického bydlení v Evropě.
Díky stále rostoucím cenám nájmů je tak v Německu čím dál diskutovanějším tématem regulace nájemného a vyvlastňování nemovitostních fondů specializovaných na činžovní byty.

1.10.2021

Mzdy v Německu rostou

Institut pro světovou ekonomiku v Kielu (IfW) předpovídá až pětiprocentní nárůst německých mezd. Podle expertů z institutu je nyní situace zaměstnanců v Německu nejlepší za posledních 30 let.

1.10.2021

Příjmy německého státu na daních meziročně vzrostly

Pomalé odeznívání koronavirové krize se citelně projevuje na stavu německé státní pokladny. V srpnu zaznamenala německá spolková vláda, zemské vlády i města a obce výrazně vyšší výběr daní.