Zakázky v německém stavebnictví vzrostly v únoru reálně o 10%
24.4.2012

Pozitivní vývoj zakázek německého stavebního sektoru započatý již v roce 2011 pokračuje i v letošním roce. Podle včerejšího sdělení Spolkového statistického úřadu vzrostly v únoru zakázky v německém stavebnictví ve srovnání s loňským rokem po cenovém očištění o 10%.
Poptávka v pozemním stavitelství přitom vzrostla o 5,1%, poptávka po inženýrských stavbách o 16,2%.
Celkový uskutečněný obrat německého stavebnictví dosáhl v únoru 2012 4,3 miliardy EUR, což znamenalo pokles oproti únoru 2011 o 8,6%. Koncem letošního ledna bylo v Německu ve stavebnictví zaměstnáno 701.000 osob, přibližně o 15.000 osob (2,2%) více, než ke stejnému datu loňského roku.
Celkový obrat německého stavebnictví za první dva měsíce letošního roku vzrostl na 8,7 miliard EUR, což činí oproti loňsku nárůst o 3,8%.
Podle našich zkušeností v Německu setrvale roste zájem o české dodavatele stavebních prací. Po 1. květnu 2011 také skokově vzrostl počet českých stavebních firem, které v Německu úspěšně získávají zakázky.
I přes otevření německého pracovního trhu však české firmy a pracovníci mají i nadále celou řadu povinností, které musí splnit, pokud chtějí v Německu pracovat a poskytovat služby. Podrobnosti k těmto povinnostem naleznete v našem dřívějším příspěvku na tomto portálu zde.
Autor: Matěj Vokáč Datum poslední editace: 22.5.2017
Další články
Cestování do Německa od 3.3.2022
Od 3.3.2022 došlo k další změně pravidel při vstupu do Německa. Česká republika není považována za rizikovou zemi, proto pro vstupy do Německa z ČR platí nejmírnější restrikce. Není tedy třeba vyplňovat příjezdový formulář.
Vybrané změny v Německu od roku 2022
K 1.1.2022 došlo v Německu jako každý rok k celé řadě změn v oblasti legislativy a daní. Níže vybíráme nejdůležitější z nich, které se mohou týkat i podnikání českých firem v Německu.
V Německu i v současnosti převažuje nájemní bydlení nad vlastnickým
Více než polovina Němců bydlí v současnosti v nájmu. Německo je tak zemí s nejnižším podílem vlastnického bydlení v Evropě.
Díky stále rostoucím cenám nájmů je tak v Německu čím dál diskutovanějším tématem regulace nájemného a vyvlastňování nemovitostních fondů specializovaných na činžovní byty.