Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

Německo je stejně atraktivní pro mezinárodní obchod jako USA

Podle nejnovější studie Allianz Dresdner Economic Research se Německo stává čím dál atraktivnější lokalitou pro mezinárodní obchod. Studie porovnávala ekonomická data 17 zemí a Německo se spolu s USA umístilo na 8. místě. Německo si tak od posledního srovnání před třemi lety polepšilo o jednu příčku. Na prvních třech místech se umístilo Švédsko, Nizozemí a Velká Británie. Autoři studie poznamenávají, že Německo vykazuje znatelný hospodářský růst, který má pozitivní růst na trh práce a může vést k dalšímu vylepšení pozic při příštím hodnocení. Dalším pozitivním faktorem je omezení zadlužení Spolkového rozpočtu, které Spolkové vládě poskytuje volné prostředky pro investice do klíčových oblastí, jako je např. vzdělávací systém. Studie dále poukazuje na výborné výsledky německého výzkumu a vývoje, především v oblasti ekologie a obnovitelných zdrojů energie. Zesílený důraz na technologie šetrné k životnímu prostředí v posledních deseti letech výrazně přispěl k úspěšnosti německých firem a výzkumných institucí na světových trzích. Jako příklad studie uvádí spolupráci veřejného a soukromého sektoru v oblasti vývoje solárních technologií. (03.01.2008 – zdroj: Newsletter Invest in Germany)

Autor: Datum poslední editace: 7.4.2017

Další články

3.12.2021

V Německu i v současnosti převažuje nájemní bydlení nad vlastnickým

Více než polovina Němců bydlí v současnosti v nájmu. Německo je tak zemí s nejnižším podílem vlastnického bydlení v Evropě.
Díky stále rostoucím cenám nájmů je tak v Německu čím dál diskutovanějším tématem regulace nájemného a vyvlastňování nemovitostních fondů specializovaných na činžovní byty.

1.10.2021

Mzdy v Německu rostou

Institut pro světovou ekonomiku v Kielu (IfW) předpovídá až pětiprocentní nárůst německých mezd. Podle expertů z institutu je nyní situace zaměstnanců v Německu nejlepší za posledních 30 let.

1.10.2021

Příjmy německého státu na daních meziročně vzrostly

Pomalé odeznívání koronavirové krize se citelně projevuje na stavu německé státní pokladny. V srpnu zaznamenala německá spolková vláda, zemské vlády i města a obce výrazně vyšší výběr daní.