Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

Německo je stejně atraktivní pro mezinárodní obchod jako USA

Podle nejnovější studie Allianz Dresdner Economic Research se Německo stává čím dál atraktivnější lokalitou pro mezinárodní obchod. Studie porovnávala ekonomická data 17 zemí a Německo se spolu s USA umístilo na 8. místě. Německo si tak od posledního srovnání před třemi lety polepšilo o jednu příčku. Na prvních třech místech se umístilo Švédsko, Nizozemí a Velká Británie. Autoři studie poznamenávají, že Německo vykazuje znatelný hospodářský růst, který má pozitivní růst na trh práce a může vést k dalšímu vylepšení pozic při příštím hodnocení. Dalším pozitivním faktorem je omezení zadlužení Spolkového rozpočtu, které Spolkové vládě poskytuje volné prostředky pro investice do klíčových oblastí, jako je např. vzdělávací systém. Studie dále poukazuje na výborné výsledky německého výzkumu a vývoje, především v oblasti ekologie a obnovitelných zdrojů energie. Zesílený důraz na technologie šetrné k životnímu prostředí v posledních deseti letech výrazně přispěl k úspěšnosti německých firem a výzkumných institucí na světových trzích. Jako příklad studie uvádí spolupráci veřejného a soukromého sektoru v oblasti vývoje solárních technologií. (03.01.2008 – zdroj: Newsletter Invest in Germany)

Autor: Datum poslední editace: 7.4.2017

Další články

16.9.2019

Němci konečně přijímají moderní bezhotovostní způsoby placení

Zatímco v naprosté většině evropských zemí už před časem započal trend odklonu od hotovosti a čím dál rozšířenějšího používání digitálních bezhotovostních platebních metod, platilo Německo do nedávna za zemi, kde spotřebitelským platbám vládne hotovost. Nyní se však zdá, že trend elektronických plateb zapustil pevné kořeny i v Německu.

29.8.2019

Daňové příjmy německého státu v červenci meziročně klesly

V červenci letošního roku vybral německý stát o 1,6% méně na daních, než v červenci roku 2018. Největší pokles daňových příjmů byl zaznamenán u DPH. Celkové daňové příjmy německého státu dosáhly v červenci 53,5 miliard EUR.