Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

ČR bude partnerskou zemí mysliveckého a rybářského veletrhu JAGD & HUND 2009 v Dortmundu

Česká republika bude oficiální partnerskou zemí jednoho z největších evropských mysliveckých a rybářských veletrhů JAGD & HUND 2009, který se bude konat ve dnech 3. až 8.2. 2009 v Dortmundu. Dohodli se na tom zástupci Velvyslanectví ČR v Berlíně, Ministerstva zemědělství ČR a pořadatele veletrhu Messe Westfalenhallen Dortmund GmbH. V rámci oficiální účasti České republiky se bude na veletrhu prezentovat Ministerstvo zemědělství ČR, Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz a další instituce. Ve spolupráci s nimi pak naše společnost připravuje společný stánek českých firem. Vedle společné expozice se Česká republika na veletrhu představí i řadou doprovodných kulturních a tématických aktivit.

Ministerstvo zemědělství ČR veletrh JAGD & HUND 2009 zařadilo na seznam oficiálních státních účastí pro rok 2009. Kromě ústřední tématické expozice ministerstva je společná účast ČR určena především českým firmám, které zde mohou prezentovat nejrůznější výrobky a služby z oblasti myslivosti a rybářství. Vzhledem k tomu, že se jedná o prodejní veletrh, je možné veškeré zboží i služby na místě prodávat.

Mezi hlavní obory prezentované na veletrhu JAGD & HUND patří lovecká výstroj včetně oblečení, zbraně a munice, terénní vozidla, lovecké chaty a nábytek, rybářská výstroj, rybářské potřeby a lovecké a rybářské zájezdy. Na veletrhu je dále zastoupen i rozsáhlý doplňkový sortiment, například speciální šperky a ozdoby, potrava pro zvěř, myslivecké hudební nástroje apod.

Veletrh JAGD & HUND provází atraktivní doprovodný program, např. ukázky loveckých psů, prezentace sokolníků, módní přehlídky mysliveckých oděvů, výstupy trubačů, různé soutěže, myslivecká gastronomie nebo předváděcí jízdy terénních automobilů na speciálně připravené překážkové trati. Nadcházející ročník veletrhu pak obohatí i Mistrovství Evropy ve vábení na jeleny, které se bude konat přímo na výstavišti.

Vystavovatelé mohou na veletrhu JAGD & HUND profitovat z vysokého počtu návštěvníků (více než 75.000 v roce 2008), který tvoří především myslivci, sportovní rybáři, chovatelé psů a milovníci přírody nejen z Německa, ale i ze zahraničí. Většina návštěvníků přichází především z ekonomicky silného Severního Porýní-Vestfálska a přilehlého Nizozemí a Belgie a za myslivecké a rybářské vybavení utrácí na veletrhu nemalé částky. Na posledním ročníku veletrhu si 94 % všech návštěvníků něco zakoupilo nebo objednalo a průměrná výše nákupu na jednoho návštěvníka dosáhla 500 EUR. Celkový maloobchodní obrat vystavujících firem se tak vyšplhal na 35 milionů EUR.

Oficiální účast ČR bude v Německu provázena rozsáhlou publicitou a mediální podporou, což jistě významnou měrou přispěje ke zvýšení její atraktivity v očích návštěvníků veletrhu.

Pro bližší informace o podmínkách společné účasti, případně o rezervaci výstavních ploch pro individuální účast nás, prosím, kontaktujte na tel: 296 348 207, nebo e-mailem: office@exportdosrn.cz

Rádi Vás uvítáme jako vystavovatele na veletrhu JAGD & HUND 2009!

Podrobné informace o veletrhu naleznete zde.

Autor: Datum poslední editace: 22.5.2017

Další články

7.6.2021

Zrušení omezení při cestování do Německa od 15.6.2021

Německá spolková vláda rozhodla o vyřazení České republiky ze seznamu rizikových zemí s platností od 6. 6. 2021.

28.5.2021

Koncern VW zaznamenal velice úspěšné první čtvrtletí 2021

Německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i česká Škoda Auto, vykázal v první čtvrtletí letošního roku zisk ve výši 3,4 miliardy EUR (cca 88 miliard Kč). V tomto období prodal 2,4 milionu aut, což bylo o 21% více než v prvním čtvrtletí roku 2020. Za tímto nárůstem stojí především silná poptávka z Číny.

20.5.2021

Zjednodušení cestování do Německa od 13.5.2021

Od 13.5.2021 došlo k další změně pravidel při vstupu do Německa z rizikových území, za které je aktuálně považována i Česká republika.  Především došlo ke sjednocení pravidel pro vstup na území Německa, povinnost testování a karantény pro území celé Spolkové republiky.

20.5.2021

Zvýšení minimální mzdy ve stavebnictví v Německu od 1.5.2021

S platností od 1.5.2021 došlo v Německu k opětovnému zvýšení minimální mzdy ve stavebnictví.
Tato minimální mzda platí v celém Německu jak pro domácí pracovníky ve stavebnictví, tak pro zahraniční pracovníky, kteří jsou do Německa vysláni v rámci volného pohybu služeb. Musí ji tedy dodržovat i české firmy, které do Německa vysílají své zaměstnance.

29.4.2021

Německý trh práce zaznamenává zotavení

Německý trh práce je na nejlepší cestě zotavit se z dopadů pandemie koronaviru. Uzavření gastronomických provozů a maloobchodu zatím nevedlo ke znatelnému propouštění. V březnu 2021 dokonce poklesl počet nezaměstnaných o 80.000 na celkem 2,8 milionu.