Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

JAGD & HUND 2018 – Nejvýznamnější prodejní veletrh pro myslivost a sportovní rybolov v Evropě

Veletrh JAGD & HUND

37. ročník největšího evropského veletrhu potřeb pro myslivost JAGD & HUND 2018 pořádaný souběžně s veletrhem pro sportovní rybářství FISCH & ANGEL přilákal na dortmundské výstaviště tradičně vysoký počet návštěvníků. Oba veletrhy dohromady zaznamenaly přes 80.000 návštěvníků, kteří shlédli prezentaci 800 vystavovatelů z 41 zemí. Veletrhy se i nadále těší vysokému zahraničnímu zájmu – třetina vystavovatelů a čtvrtina návštěvníků byla ze zahraničí.   

Tradičně silný mezinárodní profil veletrhu

Mezi návštěvníky veletrhu byli opět silně zastoupeni zahraniční návštěvníci, a to zejména ze zemí Beneluxu. Vysoký počet návštěvníků na veletrh zavítal i Dánska, Finska, Francie, Velké Británie a Švýcarska. Přijeli dokonce zájemci o mysliveckou a rybářskou tématiku z exotičtějších a vzdálenějších  destinací, jako např. USA, Saudské Arábie a Jižní Afriky.

Velkou míru internacionality vykázala i struktura vystavovatelů, z nichž byla celá jedna třetina ze zahraničí. Zastoupeny byly i mimoevropské země typu Austrálie nebo  vystavovatelů na letošním ročníku veletrhu JAGD & HUND byla ze zahraničí. Veletrh si tak udržuje tradičně vysokou internacionalitu. Jako každoročně byli na veletrhu zastoupeni i vystavovatelé ze vzdálených exotických destinací typu Austrálie.

Spokojení návštěvníci

Mezi nejoblíbenější sortimentní skupiny na letošním veletrhu JAGD & HUND patřilo myslivecké a lovecké oblečení, zbraně a příslušenství, optika a nejrůznější potřeby pro myslivost. Návštěvníci veletrhu dotazovaní nezávislou agenturou pro výzkum veřejného mínění ohodnotili sortiment i celkovou organizaci veletrhu známkou 1,8 na stupnici 1 až 6, tedy velmi pozitivně a devět z deseti návštěvníků bylo s veletrhem spokojeno. Naprostá většina dotazovaných návštěvníků počítá s návštěvou veletrhu i v příštím roce.

85,6% návštěvníků na veletrhu něco koupilo nebo objednalo. Jedna třetina návštěvníků jej navštěvuje s předem daným úmyslem na něm pořídit něco konkrétního. Objem prodeje na jednoho návštěvníka činil 687 EUR. Celkový obrat veletrhu činil v letošním roce 47 milionů EUR.

V rámci tradičního bohatého doprovodného programu proběhly zajímavé akce a ukázky. Například Německé mistrovství ve vábení jelenů, předávání cen za myslivecké módní kreace International German RedFox Award, koncerty mysliveckých hudeb, ukázky dravců a loveckých psů, předváděcí překážková trať pro terénní automobily, střelnice a kulinářské prezentace se zaměřením na zvěřinu a ryby.

Silné zastoupení českých firem

Veletrh JAGD & HUND 2018 zaznamenal opět silnou účast českých firem. Zúčastnily se jej jmenovitě následující společnosti: EK-DIPCIK, Erlicher s.r.o., Luko s.r.o., Meopta – optika, s.r.o., Nigth Pearl ZAHORI TRADE s.r.o., TO JOO company s.r.o. a ZOOPO spol. s r.o. Slovensko reprezentovala na veletrhu firma Miroslav Zelník.

Spokojení vystavovatelé

90% vystavovatelů uvedlo, že jejich očekávání byla na veletrhu splněna nebo dokonce překročena. Přes devět z deseti vystavovatelů pak počítá s účastí na veletrhu i příští rok, přičemž 20% z nich uvažuje o rozšíření plochy svého výstavního stánku.

Úspěšné etablování veletrhu FISCH & ANGEL

Veletrh FISCH & ANGEL se letos uskutečnil již popáté a potvrdil svou oprávněně silnou pozici jakožto samostatný veletrh probíhající souběžně s veletrhem JAGD & HUND. Ve srovnání s předchozími ročníky se letos znatelně zvýšil počet zahraničních návštěvníků veletrhu. Na veletrh zavítala celá řada populárních osobnostní německé rybářské branže. Mezi návštěvníky byl i velký podíl zahraničních návštěvníků. Soudě podle jejich ohlasů se atraktivní program a sortiment veletrhu opět setkal s úspěchem. Mezi nejžádanější patřily kromě nabídky samotných vystavovatelů i četné doprovodné akce, např. ukázky a přednášky z oblasti muškaření, mořského rybolovu, výroby návnad a přípravy pokrmů z ryb.

Velký zájem o rezervace stánků na rok 2019

Ihned po skončení letošního ročníku byla zahájena registrace vystavovatelů na JAGD & HUND 2019, který se koná od 29.1. do 3.2.2019.

Čeští vystavovatelé mohou i nadále využívat služeb společnosti WebTrade CZ s.r.o., která je výhradním zástupcem Veletrhu Dortmund v ČR a na Slovensku a která poskytuje českým vystavovatelům komplexní servis pro přípravu stánku a veletržních expozic.

Pro více informací a rezervace výstavních ploch nás, prosím, kontaktujte na tel: 296 348 207, nebo emailem na: office@exportdosrn.cz

Více informací o veletrhu naleznete zde.

Internetové stránky veletrhu: www.jagdundhund.de

Přílohy

Autor: Datum poslední editace: 23.3.2018

Další články

15.10.2018

Nezanedbatelný počet Němců pracuje pouze za minimální mzdy

Německému hospodářství se daří dobře, průmysl i exporty rostou. V mnoha oblastech Německa je míra nezaměstnanosti již tak nízká, že se začíná hovořit o úrovni plné zaměstnanosti. Přesto však nefunguje na německém pracovním trhu vše zcela optimálně.

8.10.2018

Další zvýšení německé minimální mzdy od 1.1.2019

S účinností od 1.1.2019 dochází ke zvýšení minimální hrubé mzdy v Německu ze současných 8,84 EUR za hodinu na 9,19 EUR za hodinu. Komise zároveň rozhodla, že k dalšímu zvýšení minimální hrubé mzdy dojde i k 1.1.2020, a to na 9,35 EUR za hodinu.

8.10.2018

Veletrh InterTabac 2018 – úspěšné jubileum

Dortmund – jubilejní 40. ročník největšího světového odborného veletrhu tabáku a tabákových potřeb InterTabac plně dostál významu a velikosti čtyřicátého jubilea. Letošní InterTabac opět potvrdil své postavení jedničky mezi tabákovými veletrhy na světě. Přilákal 12.500 návštěvníků z celého světa.

21.9.2018

Německé vývozy rostou

Německý vývoz v červenci 2018 výrazně vzrostl, v meziročním srovnání o 7,6 %. Obzvláště se dařilo exportu do ostatních zemí EU, který zaznamenal meziroční nárůst o 8 %.

19.9.2018

Commerzbank opustí akciový index DAX

Jedna z největších německých bank, Commerzbank, bude dne 24.9.2018 vyřazena z německého akciového indexu DAX. Přitom je tato banka zakládajícím členem indexu DAX a byla 30 let jeho pevnou součástí. Její místo v indexu DAX zaujme společnost Wirecard, která se specializuje na technologické a finanční služby.

11.9.2018

Zákazy vjezdu dieselových automobilů do center německých měst se šíří

V únoru letošního roku rozhodl spolkový správní soud v Lipsku o tom, že zákazy vjezdu dieselových automobilů do center německých vjezd jsou principiálně přípustné. První tento zákaz zavedlo město Hamburg. Nyní jej bude následovat Frankfurt.