Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

Německo ovládá optimistická kampaň

Německé televizní, mediální a vydavatelské společnosti zahájily velkou kampaň, která má posílit sebevědomí Němců a zlepšit jejich špatnou náladu. Do kampaně se zapojily i významné osobnosti jako brankář národního fotbalového týmu Oliver Kahn nebo bývalá východoněmecká krasobruslařka Katarina Wittová. Používají se slogany jako „Ty jsi Německo“, „Ty jsi německým zázrakem“, „Hlavu vzhůru“, používají se i portéty významných Němců jako Einsteina či Beethovena. Celá kampaň má trvat několik měsíců a její smysl objasnil jeden z organizátorů následovně: „Máme problémy, které kampaň nezmění, ale jejich součástí je i německá mentalita. Máme tendenci vidět věci černější, než jsou, a to bychom rádi touto akcí změnili.“ (září 05)

Autor: Datum poslední editace: 7.4.2017

Další články

3.12.2021

V Německu i v současnosti převažuje nájemní bydlení nad vlastnickým

Více než polovina Němců bydlí v současnosti v nájmu. Německo je tak zemí s nejnižším podílem vlastnického bydlení v Evropě.
Díky stále rostoucím cenám nájmů je tak v Německu čím dál diskutovanějším tématem regulace nájemného a vyvlastňování nemovitostních fondů specializovaných na činžovní byty.

1.10.2021

Mzdy v Německu rostou

Institut pro světovou ekonomiku v Kielu (IfW) předpovídá až pětiprocentní nárůst německých mezd. Podle expertů z institutu je nyní situace zaměstnanců v Německu nejlepší za posledních 30 let.

1.10.2021

Příjmy německého státu na daních meziročně vzrostly

Pomalé odeznívání koronavirové krize se citelně projevuje na stavu německé státní pokladny. V srpnu zaznamenala německá spolková vláda, zemské vlády i města a obce výrazně vyšší výběr daní.