Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

JAGD & HUND 2019 – Nejvýznamnější prodejní veletrh pro myslivost a sportovní rybolov v Evropě

Veletrh JAGD & HUND Dortmund

38. ročník největšího evropského veletrhu potřeb pro myslivost JAGD & HUND 2019 pořádaný souběžně s veletrhem pro sportovní rybářství FISCH & ANGEL přilákal na dortmundské výstaviště tradičně vysoký počet návštěvníků. Oba veletrhy dohromady zaznamenaly přes 82.000 návštěvníků, kteří shlédli prezentaci více než 800 vystavovatelů ze 40 zemí. Veletrhy se i nadále těší vysokému zahraničnímu zájmu – třetina vystavovatelů a čtvrtina návštěvníků byla ze zahraničí.   

Tradičně silný mezinárodní profil veletrhu
Návštěvníci přijeli na veletrh tradičně zejména z Německa a přilehlých zemí Beneluxu. Vedle dalších evropských zemí však byly nezanedbatelně zastoupeny i exotičtější destinace jako např. Saudská Arábie, Čína, Jižní Afrika nebo Austrálie.
Silné mezinárodní zastoupení měli i vystavovatelé. Na veletrhu bylo zastoupeno celkem 40 zemí. Stejně jako u návštěvníků, i u vystavovatelů se objevili zástupci vzdálených mimoevropských zemí, například Jižní Koreje nebo Austrálie.

Spokojení návštěvníci
Mezi nejoblíbenější sortimentní skupiny na letošním veletrhu JAGD & HUND patřilo myslivecké a lovecké oblečení, zbraně a příslušenství, optika a nejrůznější potřeby a příslušenství pro myslivost. Nově se mezi nejsilnějšími návštěvnickými magnety objevila i oblast krmiv pro domácí zvířata, potřeb pro lovecké psy a pokrmy ze zvěřiny. Návštěvníci veletrhu dotazovaní nezávislou agenturou pro výzkum veřejného mínění vyslovili vysokou míru spokojenosti s veletrhem a šíří jeho nabídky. Naprostá většina dotazovaných návštěvníků počítá s návštěvou veletrhu i v příštím roce.
V rámci tradičního bohatého doprovodného programu proběhly zajímavé akce a ukázky. Vedle tradičních akcí typu Německého mistrovství ve vábení jelenů, předávání cen za myslivecké módní kreace International German RedFox Award, koncertů mysliveckých hudeb a ukázek dravců a loveckých psů byl specialitou letošního ročníku veletrh kulinářský WILD FOOD FESTIVAL. Na něm prezentovala své umění celá řada německých kuchařských celebrit, které se zaměřili na speciality ze zvěřiny a dravých ryb. Vedle toho se v rámci festivalu uskutečnilo několik workshopů s návštěvníky zaměřených na toto kulinářské téma.

Silné zastoupení českých firem
Veletrh JAGD & HUND 2019 zaznamenal tradičně silnou účast českých firem. Zúčastnily se jej následující společnosti: EK-DIPCIK, Erlicher s.r.o., Luko s.r.o., Meopta – optika, s.r.o., Nigth Pearl ZAHORI TRADE s.r.o., Vítex CZ a.s. a ZOOPO spol. s r.o. Slovensko reprezentovala na veletrhu firma Tvin-Turner.
Spokojení vystavovatelé
90% vystavovatelů uvedlo, že jejich očekávání byla na veletrhu splněna nebo dokonce překročena. 93% vystavovatelů pak počítá s účastí na veletrhu i příští rok, přičemž 20% z nich uvažuje o rozšíření plochy svého výstavního stánku.

Úspěšné pokračování veletrhu FISCH & ANGEL
Již šestý ročník veletrhu FISCH & ANGEL navázal na úspěšné etablování této samostatné rybářské expozice v minulých letech a potvrdil oprávněně silnou a samostatnou pozici jakožto samostatného veletrhu. Počet návštěvníků veletrhu opět vzrostl a další rozvoj zaznamenala i struktura nabízeného sortimentu a diváckých magnetů. Nejžádanějšími sortimentními skupinami na veletrhu bylo příslušenství pro sportovní rybolov, rybářské pruty a oblečení pro sportovní rybaření. Veletrh FISCH & ANGEL nabídl návštěvníkům opět četné doprovodné akce, jako např. ukázky a přednášky z oblasti muškaření, mořského rybolovu, výroby návnad a přípravy pokrmů z ryb.

Velký zájem o rezervace stánků na rok 2020

Ihned po skončení letošního ročníku byla zahájena registrace vystavovatelů na JAGD & HUND 2020, který se koná od 28.1. do 2.2.2020.

Čeští vystavovatelé mohou i nadále využívat služeb společnosti WebTrade CZ s.r.o., která je výhradním zástupcem Veletrhu Dortmund v ČR a na Slovensku a která poskytuje českým vystavovatelům komplexní servis pro přípravu stánku a veletržních expozic.

Pro více informací a rezervace výstavních ploch nás, prosím, kontaktujte na tel: 296 348 207, nebo emailem na: office@exportdosrn.cz

Více informací o veletrhu naleznete zde.

Internetové stránky veletrhu: www.jagdundhund.de

Přílohy

Autor: Datum poslední editace: 20.2.2019

Další články

16.9.2019

Němci konečně přijímají moderní bezhotovostní způsoby placení

Zatímco v naprosté většině evropských zemí už před časem započal trend odklonu od hotovosti a čím dál rozšířenějšího používání digitálních bezhotovostních platebních metod, platilo Německo do nedávna za zemi, kde spotřebitelským platbám vládne hotovost. Nyní se však zdá, že trend elektronických plateb zapustil pevné kořeny i v Německu.

29.8.2019

Daňové příjmy německého státu v červenci meziročně klesly

V červenci letošního roku vybral německý stát o 1,6% méně na daních, než v červenci roku 2018. Největší pokles daňových příjmů byl zaznamenán u DPH. Celkové daňové příjmy německého státu dosáhly v červenci 53,5 miliard EUR.

26.8.2019

Stále méně Němců chce začít podnikat

Podle průzkumu Státní rozvojové banky KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau) se chce méně Němců pustit do samostatného podnikání. Jen asi 25% dotazovaných chce zahájit vlastní podnikání, přičemž před necelými 20 lety to bylo v Německu ještě 45%.

11.8.2019

Konjunktura v Německu oslabuje

Německý ekonomický růst oslabuje a v rychlé zlepšení se v dohledné době neočekává. Současné podmínky ve světové ekonomice vedly k tomu, že německý vývoz ve srovnání s loňským rokem poklesl.

29.7.2019

Počet obyvatel Německa je nejvyšší v historii

V Německu momentálně žije nejvíce lidí v celé jeho historii. Podle Spolkového statistického úřadu byla poprvé překonána hranice 83 milionů obyvatel. V loňském roce stoupl počet obyvatel Německa o 0,3%, tedy o 227.000 lidí.

3.6.2019

Německý export i přes negativní očekávání v březnu dále rostl

Proti všem očekáváním zaznamenal německý export v březnu nárůst o 1,5%. Rostly jak vývozy do zemí EU, tak vývozy do zemí mimo EU.