Přejít na obsah
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1
Portál pro Vaše úspěšné podnikání v SRN
+420 296 348 207 Václavské náměstí 66, 110 00 Praha 1

Pozor na levné přepravce ze SRN

Od 1.8.2001 vstoupil v SRN v platnost zákon, který ukládá mít pracovní povolení těm řidičům ze zemí mimo EU, kteří jezdí pro firmy v SRN. Tím se má zabránit zaměstnávání levných řidičů například z Bulharska, Litvy, ale i z ČR, čímž si přepravní firmy v EU snižují výrazně náklady. Tento zákon může však mít negativní dopad na ty české firmy, které zadají převoz svého zboží některé firmě z EU, která zaměstnává bez pracovního povolení řidiče z mimounijních zemí. Podle zákona je v takovém případě vysokou pokutou postižena nejen ona přepravní firma, ale i odesílatel zboží, pokud ví, nebo z nedbalosti neví (!), že přepravní firma využívá nelegální zaměstnance. Čeští exportéři by proto neměli využívat služeb přepravních firem z EU, které mají výrazně nižší ceny než jejich konkurence, případně by si měli kontrolovat, kdo tyto kamióny řídí a pořizovat si z kontrol písemný zápis. (srpen 01)

Autor: Datum poslední editace: 7.4.2017

Další články

3.12.2021

V Německu i v současnosti převažuje nájemní bydlení nad vlastnickým

Více než polovina Němců bydlí v současnosti v nájmu. Německo je tak zemí s nejnižším podílem vlastnického bydlení v Evropě.
Díky stále rostoucím cenám nájmů je tak v Německu čím dál diskutovanějším tématem regulace nájemného a vyvlastňování nemovitostních fondů specializovaných na činžovní byty.

1.10.2021

Mzdy v Německu rostou

Institut pro světovou ekonomiku v Kielu (IfW) předpovídá až pětiprocentní nárůst německých mezd. Podle expertů z institutu je nyní situace zaměstnanců v Německu nejlepší za posledních 30 let.

1.10.2021

Příjmy německého státu na daních meziročně vzrostly

Pomalé odeznívání koronavirové krize se citelně projevuje na stavu německé státní pokladny. V srpnu zaznamenala německá spolková vláda, zemské vlády i města a obce výrazně vyšší výběr daní.